NIBE S1156 on nutikas, inverterjuhtitav maasoojuspump, millel on uus keskkonnasõbralikum külmaaine ja puudub sisseehitatud soojaveeboiler. Soojuspump säästab kulusid, sest kohandub automaatselt Teie kodu küttevajadusega. Tänu uuenduslikule tehnoloogiale ja pikaajalisele kogemusele on S1156 NIBE kõige energiatõhusam maasoojuspump. Soojuspumbaga saab ühendada sobiva suurusega eraldiseisva soojaveeboileri ja toota efektiivselt sooja tarbevett.

Soojuspumba NIBE S1156 saab ühendada erinevate küttesüsteemidega, nt radiaator-, konvektor- või põrandaküttesüsteemiga. Samuti on ühendusvalmidus paljude lisaseadmetega, nt soojaveeboiler, passiiv- ja aktiivjahutus, väljatõmbeõhumoodul, bassein.
Lisainfot NIBE S1156 kohta leiate NIBE ametlikult veebilehelt »

Maasoojuspumba NIBE S1156 põhiomadused:

  • Saadaval kolm erineva võimsusega mudelit:
    – S1156-8 (1,5 – 8 kW)
    – S1156-13 (3 – 13 kW)
    – S1156-18 (4 – 18 kW)
  • Erakordselt kõrge efektiivsus – SCOP ulatub kuni väärtuseni 6,22*
  • Energiaklass kütmisel A+++
  • Võimalik ühendada sobiva suurusega eraldiseisva soojaveeboileriga
  • Inverterkompressor tagab parima võimaliku aastase soojusteguri
  • Automaatselt seadistuva kiirusega tsirkulatsioonipumbad tagavad optimaalse kütmise
  • Väikesed ekspluatatsioonikulud, kompressor kohandub vastavalt küttevajadusele
  • Kõrged temperatuurid:
    – pealevoolutemperatuur kuni 65 °C (70°C)
    – tagasivoolutemperatuur kuni 58 °C
  • Programmid (mugav sisekliima, soe vesi ja ventilatsioon)
  • Võimalik juhtida kuni 8 kütteahelat
  • Lai lisatarvikute valik, nt basseiniküte, passiiv- ja aktiivjahutus, väljatõmbeõhu-moodul (FLM S45)
  • myUplink – seire ja juhtimine interneti teel
  • Smart Price Adaption – nutikas juhtimine vastavalt elektribörsi hinnale
  • Ilmateatega juhtimine – nutikas kohandumine vastavalt ilmaennustusele

* NIBE S1156-18 soojusteguri (SCOP) väärtus on 6,22 (külm kliima, 35 °C), vastavalt Euroopa standardile EN 14825, st kehtivale standardile aastase soojusteguri (SCOP) määramiseks.

INVERTERTEHNOLOOGIA NUTIKAS KUUES

Uus NIBE S1156 on nutikas inverterkompressoriga maasoojuspump, mis ammutab maasügavusest energiat äärmiselt efektiivselt, pakkudes Sulle olulist energiasäästu Põhjamaises kliimas. Soojuspump võtab aastaringselt arvesse Sinu kodu küttevajadusi, kohandub neile lähtuvalt elanike eelistustest, välistemperatuurist ning soovi korral isegi sellest, kas pere on parajasti kodus, tööl või koduteel.

INTEGREERITUD WI-FI

NIBE S1156 on püsivalt ühendatud Wi-Fi võrku, tänu millele saab seda igal ajahetkel juhtida, kas uue puutetundliku ekraaniga ruumimooduli või nutiseadme kaudu. Püsiv Wi-Fi ühendus tagab, et seade saab kätte kõik tarkvarauuendused, ilma et kasutaja peaks selle üle pead vaevama.

PUUTETUNDLIK JUHTPANEEL

Uue nutika juhtpaneeliga saab kuvatavate lehtede vahel mugavalt libistades liikuda ja seada soojuspumpa parimale töörežiimile.

INTERNETIRAKENDUS – myUplink

Veebirakendus myUplik võimaldab jälgida soojuspumba tööd online’is, seadistada soojuspumpa vastavalt oma eelistustele ning veenduda, et seade töötab just nii, nagu sa oled seda soovinud. Kasutades myUplinki ja võrgupõhist tasuta IFTTT teenust on võimalik ühendada uue soojuspumbaga ka kodu teised nutiseadmed, mistõttu muutub kodukliima juhtimine veelgi mugavamaks. Näiteks oskavad majapidamisse paigutatud andurid teatada soojuspumbale, kui kedagi ei viibi kodus. Soojuspump saab seepeale alandada toa- ja küttevee temperatuuri ning lülitada madalamale režiimile ka ventilatsioonisüsteemi. Samuti oskab soojuspump vastu võtta GPSi signaali, mis annab märku, kui keegi elanikest on koju saabumas ja hakkab seepeale taas temperatuuri tõstma. Mõistagi vähendavad seesugused nutikad lahendused olulisel määral ka majapidamise elektriarvet.

KÜTAB KÕIGE ODAVAMAL AJAL JA JÄLGIB ILMATEADET

NIBE S-seeria soojuspumpadel on kasutusel rakendus Smart Price Adaption, mille kaudu soojuspump saab infot järgneva 24 tunni elektribörsi hindadest. Tänu sellele töötab soojuspump maksimaalselt just sel ajal, kui elektri hind on kõige madalam. NIBE S-seeria soojuspumbad on ühendatud ka ilmateatega, mis võimaldab seadmel kohanduda operatiivselt kiiretele ilmamuutustele ja muuta vastavalt kütterežiimi. Kõik see annab veelgi säästu küttekuludelt ja tagab ülimalt mugava sisekliima.

SOBIB NII SUURELE KUI KA VÄIKSELE MAJAPIDAMISELE

NIBE valikus on kolm erineva võimsusega mudelit S1255: 1,5-8 kW, 3-13 kW ja 4-18 kW, mille hulgast leiab endale sobiliku küttelahenduse nii suure kui ka väikse maja elanik.
Mudelisse S1156 ei ole sisseehitatud soojaveeboilerit, mistõttu saab valida eraldiseisva sobiva suurusega soojaveeboileri. Kuna boilerita soojuspumba mõõtmed on väiksemad, siis mahub stiilse disainiga S1156 ka madalasse ruumi. Kui aga on soov soetada kõik-ühes soojaveeboileriga lahendus, siis saab valida mudeli NIBE S1256, millesse on integreeritud 180 liitrine soojaveeboiler.

Maasoojuspump kasutab maja kütmiseks pinnasesse, maapinda või vette salvestunud päikeseenergiat. Loodusesse salvestunud energia muundamiseks maja kütmiseks kasutatakse kolme kontuuri. Energia kogumise ahelas (1), ammutatakse maapinnast soojusenergia, mis transporditakse soojuspumpa. Külmaagensi ahelas (2) surutakse välise soojusenergia toimel aurustunud külmaagens kokku, mille tulemusel gaasi temperatuur tõuseb märgatavalt. Küttekontuuris (3) kantakse soojusenergia üle maja küttesüsteemile.
Toodud temperatuurid on ainult näited ning võivad erinevate süsteemide ja aastaaegade puhul olla erinevad.

SÜSTEEMI KIRJELDUS

NIBE maasoojuspumba tööpõhimõte

Maakollektori kontuur (1)

(A)

Soojuspumbast kuni soojusallikani (maa/pinnas/järv) ringleb torus (maakollektor) külmumiskindel vedelik (maakollektori vedelik). Soojusallika energia kasutamiseks soojeneb maakollektori vedelik mõne kraadi võrra, temperatuurilt umbes –3 °C kuni temperatuurini 0 °C.

(B)

Maakollektori vedelik liigub soojuspumba aurustisse. Siin vabaneb maakollektori vedelik soojusenergiast ja selle temperatuur langeb mõned kraadid. Siis liigub vedelik tagasi soojusallikasse, et omandada uut energiat.

Külmaagensi kontuur (2)

(C)

Soojuspumba suletud süsteemis ringleb veel teine vedelik – külmaagens, mis samuti läbib aurusti. Külmaagensi iseloomustab väga madal keemispunkt. Aurustis ammutab külmaagens maakollektori vedelikust soojusenergia ja läheb keema.

(D)

Keemisel tekkiv aur juhitakse kompressorisse, kus auru kokkusurumisel suureneb rõhk ja auru temperatuur tõuseb märkimisväärselt temperatuurilt ca 5°C kuni temperatuurini ca 100°C.

(E)

Kompressorist surutakse aur edasi soojusvahetisse – kondensaatorisse, kus soojusenergia vabaneb maja küttesüsteemi. Seejärel aur jahutatakse ja kondenseeritakse tagasi vedelasse olekusse.

(F)

Kuna rõhk on veel kõrge, läbib külmaagens paisventiili, kus rõhk langeb ja taastub külmaagensi algne madal temperatuur. Külmaagens on nüüd läbi teinud täistsükli ning suunatakse uuesti aurustisse, kus kogu protsess algab otsast peale.

Küttekontuur (3)

(G)

Soojusenergia, mille külmaagens on kondensaatoris vabastanud, omandab nüüd soojuspumba boileriosa.

(H)

Suletud süsteemis ringlev küttevesi kannab soojendatud vee soojusenergia maja sooja tarbevee boilerisse ja radiaatoritesse/põrandaküttesse.

  • Mõõtmed (K x L x S, mm)1500 x 600 x 620
  • Netokaal (kg)165
  • Külmaagensi kogus, CO2 -ekvivalent (tonni)0,54
  • Toote energiatõhususe klass kütmisel, 55 °Cenergiamärgis_A+++
  • Mõõtmed (K x L x S, mm)1800 x 600 x 620
  • Netokaal (kg)179
  • Külmaagensi kogus, CO2 -ekvivalent (tonni)0,68
  • Toote energiatõhususe klass kütmisel, 55 °Cenergiamärgis_A+++
  • Mõõtmed (K x L x S, mm)1800 x 600 x 620
  • Netokaal (kg)184
  • Külmaagensi kogus, CO2 -ekvivalent (tonni)0,82
  • Toote energiatõhususe klass kütmisel, 55 °Cenergiamärgis_A+++